Strefa SPA

Sauna

Sauna aromochromatyczna

Sauna o temperaturze 45° – 60°C i wilgotności 10%, opiera się na terapeutycznym oddziaływaniu zapachu oraz barw. Połączenie temperatury, wilgotności i olejków zapachowych, wzmacnia działanie zwykłej sauny suchej. Inhalacje z lawendy, mirry lub ożywczego eukaliptusa mają bardzo korzystny wpływ na układ oddechowy.

Sauna fińska (sucha)

Sauna charakteryzująca się wysoką temperaturą (85º – 100ºC) oraz niską wilgotnością. Kąpiel w saunie fińskiej polega na naprzemiennym przebywaniu w wysokiej i niskiej temperaturze. Im wyższa jest temperatura w saunie, tym pobyt w niej powinien być krótszy a ochładzanie dłuższe. Sauna fińska relaksuje, oczyszcza organizm, zmiękcza skórę oraz usuwa bóle mięśni i stawów.

Sauna Infrared

Sauna o temperaturze 45º-60ºC. Jest alternatywą dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny. Wykorzystywane są tutaj promienie podczerwone, które wnikają do 4 cm w głąb i rozgrzewają organizm. Dzięki temu ciało dużo mocniej poci się, tracąc o 250% więcej płynów.

Łaźnia parowa

Różni się od sauny suchych niższą temperaturą (40º-50ºC) oraz o wiele większą wilgotnością powietrza 95%. Kąpiele w łaźni parowej poprawiają wygląd skóry (dzięki lepszemu ukrwieniu i usunięciu toksyn skóra staje się bardziej elastyczna, ujędrniona, poprawia się jej koloryt), rozluźnia mięśnie oraz dotlenia organizm.

Wybierz klub